KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13903133

nr 1390 3133

Ragnhild Nordensten

(1888-1951), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1938, stilleben. Olja på pannå, 34x26, yttermått inklusive ram: 45x38 cm

Ragnhild Nordensten, svensk bildkonstnär född 1888, död 1951.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 12 april 2021
kl 19:00:15

Ragnhild Nordensten

Läs mer om Ragnhild Nordensten